İkinci el Hyundai’ lar hakkında geniş bilgi

maxiforum

İkinci el Hyundai Hyundai Araç grubu, 1947 yılında Güney Kore’de Chung Ju-Yung adındaki girişimci tarafından kurulmuş şirkettir. Hyundai firması ilk olarak inşaat şirketi olarak kurulmuş bir firmadır.

Hyundai, aralarında inşaat otomobil yapımı, gemi, sigortacılık, lojistik ve elektronik ile pek çok alanda faaliyet göstermektedirler. Hyundai şirketinin tüm dünyada en iyi bilinen markalarından biri, otomotiv sektöründe faaliyetlerini sürdüren ve dünyada beşinci büyük otomobil üreticisi olarak bilinen  Hyundai Motor Şirketi’dir.

Hyundai Motor’un geçmişi 1940’ta Chung Ju Yung tarafından kurulan minimal bir tamirci atölyesine dayanmaktadır.

1947’de kurumuş olan Hyundai Engineering ve Construction Company, Kore Savaşı sonrasında tekrardan yapılanmasında rol oynamış ve grubun 60’lı ve 70’li yıllarında çelik, gemi üretimi, otomobil üretimi ve makine üretimi gibi ağır sanayi sektörlerine girebilmesi adına onlar için geniş bir zemin hazırlamıştır.

Hyundai Motor Grubu’nun Güney Kore, Türkiye, Hindistan Amerika Birleşik Devletleri, Çin’de de globalleşmiş üretim merkezleri vardır.

Hyundai Otomotiv Grubu, 2005 yılı ve sonrasındaki bütün dünyadaki satışları itibariyle dünya otomotiv sektörünün en büyük 6.otomotiv grubu konumunda bulunmuş ve 2010 yılı itibariyle 5. en büyük 5. otomotiv gurubu olmayı hedeflemişlerdir.

TÜRKİYE’DEKİ EN AZ YAKAN ARAÇLAR HANGİLERİ?

2. EL ARAÇ PİYASASINDA HYUNDAİ

      2. el araç piyasasında Hyundai Getz, Güney Kore menşeili olarak bilinen Hyundai Motor Company (Hyundai Motor Grubu) olarak bilinen firması, üretimi süren 5 kapısı olan hatchback ile 3 kapılı modeli olan araba B segmenti bir araçtır. 2006 kasaları ve üst kısmı makyajlı bir araçtır. 2. el otomobil piyasası gözdelerindendir.

1.5 CRDİ, 1.6, 1.3, 1.4 DOHC, olarak bilinen 3 adet motor tipiyle üretilen araçlardır. 2003 ve 2011 yılları arasında üretimi sürmüştür. 1.4 DOHC ile 1.3 olan motor tipinde tam otomatik şanzumanı mevcut. Diğer motor tipleri manuel viteslidir. 1.5 CRDİ Motoru ise Dizel yakıta sahiptir. Eğer 2. el otomobil piyasası baz alınırsa ortalama 65 bin TL ile 90 bin TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

İkinci el Hyundai
İkinci el Hyundai

HYUNDAİ 2. EL ARAC PİYASASININ ARTILARI

2. el araç piyasasında Hyundai düşük gelirli ailelerin genelde alığı bir araçtır. Getz, küçük hb segmenti bir araç olduğundan dolayı parça ucuzluğu ve kullanım kolaylığı nedeniyle düşük ve orta gelirli kişilerin tercihidir.

Özellikle, uygun yollu otomatik veya manuel araç arayan çoğu kadın için asla sorun çıkarmaz araçlardan bir tanesidir. 2.el araç Hyundai verilen parayı sonuna kadar hak ediyor. Otomatik olmasından kaynaklı kaydırma yapmayan araç, teknolojik olarak çok gelişememiş olsa bile şanzımanı kolay kolay sorun çıkarmaz bir araçtır.

En iyi kış lastiği nasıl olmalı?

İkinci el Hyundai ARTILARI

  • Araç hareket ettiğinde kapıların kitlenmesi
  • Yakıt olarak LPG tankı ile tasarrufta bulunması
  • Geniş ve ferah bir araç olması
  • Parça ucuzluğu ve kolay bozulma yapmaması
  • Tam otomatik şanzımanının bulunması
  • Yani araç kısaca 2. el otomobil piyasası kapsamında alınabilecek bir araçtır.
ixir
Garfield
Araclar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli araç sever topluluk alanı. Araçlar ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.