Kasko Kaç Yaşındaki Arabaya Yapılır

maxiforum

Öncelikle sigortanın tanımını yapmak gerekirse sigorta; alınan bir aracı güvence altına almak amacıyla yapılan bir sigorta türüdür. Genelde her araca sigorta yapılabilir ama bazen sigorta şirketleri yaş olarak yüksek araçlara sigorta fiyatı vermeyebilir. Teklif veren firmalarda yüksek fiyatlar çıkarabilir. Sigortayı büyük sigorta şirketlerinin yaptığı gibi sadece unvan sahipleri de yapıp bazı şirketlere sunabilirler ve bundan kendilerine pay çıkarabilirler.

 Araçlara Faydaları

Sigorta yapılan araçlar hep güvenlidir. Çünkü araçlar güvenlidir ve araç sahipleri araçlarına güvenli bir şekilde binerler. Sigorta yapan şirketler, kaskolu araba yaptıklarını ve sahibine aracın yaş ve fiyatına göre bazen yüksek bazen de düşük meblağlar ödemektedirler. Araç sahipleri bazen tek bir araca, bazen de birden çok araca sigorta yaptırabilirler. Bundan dolayı da sigorta şirketleri araç sahiplerine özel promosyonlar ve özel teklifler hatta fiyatta indirimler uygulayabilirler.

 

Sigorta şirketleri, araçların hasarlı olup olmadığına bakarak hasarsızlık indirimi de uygulayabilirler. Bazen sigorta şirketleri kuruluş yıllarına bağlı olarak kampanya başlatıp araç sahiplerine çeşitli indirimler sunabilirler. Bu da genelde araç sahiplerinin işine gelebilir. Sigorta şirketleri genelde araçlara yüksek sigorta fiyatları çıkarabilirler. Birçok sigorta şirketi vardır. İnsanlar güvenli şirketi bulmak için çok araştırma yapabilirler. Amaç en iyi ve en uygun fiyatı bulup en hesaplı şekilde sigorta yaptırmaktır.

 Kaç Yaş Aralığındaki Araçlara Yapılır?

Sigorta genelde 0-5 yaş aralığındaki araçlara yapılır. Çünkü sigorta şirketleri 5 yaş ve üzerindeki araçlara maliyetin yüksek olacağından dolayı pek bunlara yanaşmazlar. Bazı sigorta şirketleri de 5 yaş üzerindeki araçlara sigorta teklifi verebilir. Bunlar da oldukça yüksek maliyetler verebilirler ki bu pek araç sahiplerinin hiç işine yaramaz. Sigorta fiyatları yaş aralığına bağlı olarak oldukça yüksektir.  Örneğin 2018 model bir aracın sigorta fiyatı 2.000.000 TL’ye kadar çıkabilirken, 2004 model bir aracın sigorta fiyatı 20.000 TL’ye kadar düşebilmektedir. Bu fiyatlar aracın marka ve modeline göre baya değişiklik gösterebilir. Yine de araç sahipleri bu fiyatları göze alarak araçlarına sigorta yaptırabilirler. Bazen de düşük modelli araç sahipleri, sigorta şirketlerinin bu araçlara yaptığı indirimden yararlanırlar.

ixir
Garfield
Araclar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli araç sever topluluk alanı. Araçlar ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.