Kia’nın Makyajlı Stinger Modeli Avrupa’da Satışta Çıkıyor!

maxiforum

İlk defa 2017 yılında Avrupa pazarında satışa sunulan Kia Stinger için 2020 model makyajlanan versiyonu ile yeniden Avrupa pazarına sunuluyor. 2020 model yeni Stinger ile ilgili detaylar haberimizin devamında…

 

2Q==

Eski ve Yeni Kia Stinger ‘a Genel Bakış

2017 Yılındaki çıkıyla önemli bir hedef kitleye ulaşan Kia Stinger, ilk etapta üç farklı motor seçeneği ile karşımızdaydı. Başlangıç paketinde 2.0 litrelik dört silindirli motor versiyonuna sahip olan araba, bu seviyedeki modelinde 255 bg güç ve 353 Nm torkluk güç üretiyordu. Bunun dışında 2.2 litrelik turbo dizel motorlu ve 200 bg güç üretebilen modelinin ise çok daha büyük bir rağbet görmesi bekleniyordu. Ancak aradan geçen zaman içerisinde Kia, dizel motorlu araçlar ile ilgili kendi içinde bir değişikliğe gitti. Marka, Avrupa piyasasına sunduğu Stinger’ların çoğunda V6 motorlu halini kullandı.

Bununla da yetinmeyen Güney Kore markası, beklenin üzerinde talep gören çift turbo 3.3 litrelik veriyonu ise ufak bir makyaj dokunuşu ile diğer Stinger versiyonları içerisinden ayırdı. Dolayısıyla makyajlı Stinger’lar bundan böyle sadece 370 bg güç ve 510 Nm tork üreten V6 motorlu halleriyle kullanılacak.

 

Z

 

Sekiz ileri vitesli otomatik şanzıman özellikli yeni Stinger V6 motoru ile eşleştirildi. Yeni Stinger’ı tercih edecekler için modelin arka ya da tüm tekerleklerden çekişli sçenekleri de var. Bir istisna olarak, İngiltere’de satışa sunulacak versiyonların standart olarak AWD şeklinde gönderileceğini belirtelim.

 

0-100 km/sa hızlanması 4.9 saniye olan yeni Stinger ‘da tasarım değişiklikleri de göze çarpıyor. 19 inçlik yeni jant seçeneği ile Ascot Green isimi verilen renk seçeneği de opsiyonlara eklenmiş. Bilgi/Eğelence Sistemi ekranı 10.25 inç olurken, dijital gösterge paneli ise 7 inç’lik boyutu ile gayet tatmin edici. Dikiz aynalarının da çerçevesini kaybeden modellerden olduğunu da ekleyelim.

Makyajlı yeni Kia Stinger ‘ın 2020’nin son çeyreği içinde veya en geç 2021’in ilk ayında satışa sunulacağı belirtiliyor.

ixir
Garfield
Araclar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli araç sever topluluk alanı. Araçlar ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.