Piyasası En Çok Olan Arabalar

maxiforum

Piyasa arabalarına baktığımızda en çok şahin, doğan, renault modelleridir. Bunun nedeni ise ucuz olup yakıtların az olmasındandır. Durumu iyi olmayan insanların seçtikleri ve en çok piyasada olan araçlardır. Bu araçların yapım yılı 1980 yılından belli var olup günümüzde en çok satılan ve alınan arabadır. Genellikle gençlerin tutkunu olan şahin ve doğan ilgi odağıdır. Bu sebepten dolayı gençler bu araçlar modifiye yapılıp şık görünümlü olmasıdır. Şu zamanlarda en çok satılan araçlar listesinde ve en ucuz araçlar listesinde en üst sırlarda diye biliriz. Günümüzde artık her bir evde bir araç değil iki üç tane aracın oluğu apaçık belli oluyor.

 En Çok Satılan Araçlar 

Fiat Egea, Renault Symbol, Renault Clio, Renault Fluence, VW Jetta, VW Polo, Hyundai İ20, Hyundai İ30, Hyundai Accent Blue, Ford Fiesta, Ford Focus, Opel Corsa, Opel Astra, Peugeout 301, Dacia Dustar, Toyota Auris, Honda Civic, Citroen C- Elysee, Nissan Qashqai, BMW 3 Serisi, Genellikle konforlu olup kullanışı daha kolay olmalarından ve yine uygun fiyatta olup yakıtları az olan en çok satılan araçlardır. Piyasada en çok araçlar listesinde bu araçların olması bu nedenlerden kaynaklanıyor.

 İkinci El En Çok Satılanlar

Piyasa arabaları olan en çok ikinci el satılan araçlar; Ford focus sedan 1.6 TDCI trend X dizel manuel, Volkswagen passat Sedan 1.6 TDI BMT comfortline dizel otomatik, Ford fiesta Hatchback 1.4 TDCI comfort dizel manuel, Ford focus sedan 1.6 TDCI trend dizel manuel, Fiat fiorino combi 1.3 multiJet emotion dizel manuel, Ford focus Sedan 1.6 TDCI Trend X Dizel Manuel, Toyota corolla Sedan 1.33 life menzin manuel, Dacıa sandero hatchback 1.5 DCI stepway dizel manuel.

 Piyasada Araç Satın Alınırken Dikkat Edilen Hususlar

Bir kişi araç alırken öncelikle motoru kontrol ediyor motorun iyi olup olmadığına bakıldıktan sonra araçta hasar kaydı olduğuna ve bazı illerde aşırı takıntı olan boyaya bakılmasıdır. Bunlar bakıldıktan sonra bir aracın konforuna bakılır ve kullanışı nasıl olduğunu tespit edip öyle alınıyor. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile expertiz denilen makinede tüm aracın özelliği belliyor motoru, boyası diğer tüm aksamları belli oluyor bu nedenle günümüzde bunu öğrenmek çok basit.

ixir
Garfield
Araclar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli araç sever topluluk alanı. Araçlar ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.