Yakından Bakış: 2022 Model Otomobiller

maxiforum

2022’de çıkacak otomobiller ve özellikleri yavaş yavaş netleşmeye başladı. Avrupalı, Kuzey Amerikalı ve Uzak Doğulu markaların bu yıl ortak noktaları ise elektrikli otomobilleri öne çıkarmaları oldu. Bunun dışında sedan ve hatchback araçların önemli bir kısmının yenilenmesi de bir diğer göze çarpan detay.

Karşınızda 2022’de çıkacak otomobil modelleri ve öne çıkan özellikleri:

 

2022 Model Dacia Jogger

 

2022-model-dacia-jogger
Kaynak

Romanyalı otomotiv üreticisi Dacia, C sınıfı aracı ile kullanıcıların karşısına çıkacak. 2022 model arabalar arasında en çok beklenen modellerden biri olan araç, 5 ve 7 kişilik oturma düzenlerine sahip. MPV kasaya sahip olan Dacia Jogger, özellikle aileler için ilk tercihlerden biri olabilir.

 

2022 Model Renault Megane E-Tech

 

2022-model-renault-megane-e-tech
Kaynak
Renault, diğer birçok marka gibi yeni elektrikli otomobiller duyurmanın yanı sıra eski modellerini de elektrikli hale getiriyor. Elektrifikasyon olarak adlandırılan süreçte de en iddialı araçlardan biri elektrikli Megane. Renault Megane E-Tech, 470 kilometrelik menzili ile şimdiden birçok hayrana sahip olmayı başardı.

 

2022 Model Honda Civic Sedan

 

Honda’nın uzun yıllardır Türkiye’de en çok satan modellerinden biri olmayı başaran Civic Sedan yenilendi. Yepyeni çehresi ile markanın gelecek yıllarda üreteceği otomobillere de adeta ışık tutan Civic Sedan, 2022’de en çok beklenti uyandıran modellerden biri. Detaylı bilgi için “Yakından Bakış: 2022 Model Honda Civic İncelemesi” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

2022 Model BMW i4

 

BMW elektrikli araçlar konusunda i3 ile önemli bir başarıya imza attı. Bunu taçlandırmak için de elektrifikasyon süreçlerine son sürat devam ediyor. Markanın elektrikli araçlar konusunda son hamlesi ise i4 oldu. Tamamen elektrikli ve 4 kapılı bir coupe olan araç, 480 kilometre gibi oldukça iddialı bir menzile sahip.

 

2022 Model Mercedes EQS AMG

 

En yeni otomobil modelleri arasında Mercedes, EQS AMG modeli ile öne çıkıyor. S Serisi’nin elektrikli versiyonu olarak değerlendirilebilecek otomobil, 762 beygir güç üretebilmesi ile öne çıkıyor. Aracın tork değeri ise 554 Nm gibi oldukça yüksek bir seviyede yer alıyor.

 

2022 Model Volkswagen Jetta

 

2022-model-volkswagen-jetta
Kaynak

ABD’de görücüye çıkan Volkswagen Jetta, yenilenen yüzü ile Türkiye başta olmak üzere birçok ülkede hayranlarının beğenisini kazanmayı başardı. 2022 model arabalar arasında dikkat çeken modellerden biri olan Jetta, 1.5 litrelik motoru ile 158 beygir güç üretebiliyor.

ixir
Garfield
Araclar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli araç sever topluluk alanı. Araçlar ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.