Yeni Peugeot 508 Station Wagon İnceleme ve Yorumlar

maxiforum

Fransız devi Peugeot, uzun yıllardır otomobil dendiğinde akla ilk gelen markalardan birisi. Yıllara meydan okuyan marka, her yıl yeni modelleri ve yeni özellikleriyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Her seferinde de otomobil severlerin ilgisini çekmeyi fazlasıyla başarıyor. Kışkırtıcı tanımları ve zarafetin yanında eklediği dinamik özelliklerle birlikte kendi tarzını yaratan markanın en yeni modellerinden birisi station vagonlu Peugeot 508 olmuştur. Model, her yönüyle kendinden beklenenleri fazlasıyla karşılıyor. Geçtiğimiz yılın şubat ayında lansmanı gerçekleştirilen Peugeot 508 stationwagon, kendisi gibi D segmentte yer alan araba modellerinin arasında yeni bir rekabet alanı açmış bulunuyor. 508 stationwagon modeli, tasarım yönünden benzerlik gösterdiği sedan tipine bambaşka boyut kazandırarak aynı anda hem zarif hem de sportif olunabileceğini gösteriyor.

Peugeot 508 Station Wagon Özellikleri

Pratiklik ve şıklık arasında bir denge kurma gayesiyle tasarlanmış olan Peugeot 508 SW, oldukça geniş bir bagaj hacmine sahip. Bu sayede konforlu bir yaşam alanı kuruyor. Dar dönüş çapı özellikleriyle de en sıkışık yollarda dahi rahatlıkla sürülebilme kolaylığı sunuyor. Ön kısımda yer alan ızgarası, keskin ve ince hatalara sahip tam LED ön farlarla bütünleşiyor. Bunlar modele, agresif bir görüntü kazandırırken yüksek omuz çizgisi ve eğimli tavan çizgilerindeki yumuşak geçişler modelin kendine has bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

Modelin en dikkat çeken yerlerinden birisi kokpit alanı. Burada küçük saklama alanları, aracın her kapısındaki meşrubat tutucular gündelik sorunlara iyi birer çözüm sunuyorlar. Panoramik sunroof ferahlık hissi verirken akıllı telefonlar için kablosuz şarj, 4 adet USB girişi gibi üst düzey teknolojik donanımlar da yer alıyor. Android ve Apple uyumlu yol ekranı da göz kamaştırıyor. Süspansiyonu, sürüş destek sistemleri, hız sabitleme, acil durum fren sistemi gibi onlarca detay de araçta yer alıyor.

Peugeot 508 SW Yorumları

Peugeot 508 SW, yorumlara baktığımızda pek çok kişiden tam not almış bulunuyor. Şık tasarımı ve geniş bagaj özelliği bunda önemli pay sahibi olurken en büyük eleştiri, alçak yapı olarak göze çarpıyor.

ixir
Garfield
Araclar.com.tr Türkiye'nin en kaliteli araç sever topluluk alanı. Araçlar ile ilgili her tür bilgiyi rahat bir şekilde bulabileceğiniz tek platform.