Avustralya’nın Elektrikli Motosiklet Markası | Araçlar Forum | Türkiye'nin En Kaliteli Otomobil Forumu!
Neler yeni

Otomobil ve Araçlar'a dair ne varsa...

Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli Otomobil ve Araç Platformu, "Araclar.com.tr"ye Hoşgeldiniz.

Türkiye'nin En Büyük Araç ve Otomobil Forumu!

"araclar.com.tr" Sizlere otomobil ağırlıklı olmak üzere araçlar hakkında her tür bilgiye rahatça ulaşma ve sorunuza
cevap bulma olanağı tanıyan, Katılım ve kullanımı tamamen ücretsiz olup gönüllü üyelerden oluşarak kurulmuş olan bir platformdur!

Avustralya’nın Elektrikli Motosiklet Markası

Pi

Yönetici
Moderatör
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
8,900
Çözümler
1
Aldığı beğeni
1
Puanları
0
Yaş
35
Konum
Alaska
Aracım
Mercedes-benz
Cinsiyet
Erkek
Savic Motorcycles’ı son bir yıldır takip ediyor ve elektrikli motosikletlerinin ticari sürümüne doğru ilerlemelerini izliyoruz. Şimdi şirket, yeni C-Serisi prototipini ve yeni bir atölyesini sergilerken üretime yaklaşıyor.

Savic Motorcycles, şu anda ön üretim aşamasında olan ve genişlemesini kolaylaştırmak için yakın zamanda daha geniş bir alana taşınan Avustralyalı bir elektrikli motosiklet üreticisidir. Şirket, neredeyse tamamen kendi bünyesinde üretilen ve Savic’in yeni Avustralya e-moto üretim yolunun altını çizen en son prototipini henüz tanıttı.

Kurucu Dennis Savic Neler Diyor?​


Akslardan somunlara, jantlara kadar her şey tamamen kendi tasarımımız ve şirket içi mühendisliğimiz. Tüm bunları sahip olduğumuz bütçe dahilinde yapmış olmamız oldukça nadirdir.

Prototipin en son versiyonu fiberglas kaporta içeriyor, ancak el yapımı alüminyum ve karbon gövde opsiyonel olarak mevcut olacak. Tasarım, soğutma kanatçıklarına sarılmış büyük bataryayı sergiliyor, kayış tahrikli motor neredeyse gizleniyor ve tek taraflı salınım kolunda kayboluyor.

Savic Pil Büyüklüğü​


Bu pilin büyüklüğüne rağmen, Zero (14,4 kWh), Harley-Davidson LiveWire (15,5 kWh) ve Energica (21 kWh) gibi diğer elektrikli motosikletlerde bulunan yüksek kapasiteli pillerden biraz daha küçük geliyor. . Savic’in sunduğu en büyük kapasite teklifi, şirketin amiral gemisi Alpha modelinde bulunacak olan 11 kWh’lik bir ünitedir. 200 km (112 mil) menzil için derecelendirilecek ve 60 kW (80 hp) motorla eşleştirilecek.

Delta, 150 km (93 mil) menzil için derecelendirilmiş daha küçük bir 9 kWh pil alır ve 40 kW (54 hp) motor kullanır. Son olarak, Omega 120 km (75 mil) menzil ve 25 kW (33 hp) motor için iyi olan daha da küçük bir 7 kWh bataryayı sallayacak. Bu bir bisikletin güç merkezi değil, ama en azından fiyatı 12.990 AU $ (9.687 $) olarak makul. Bu, onu benzer performans rakamları ve benzer bir fiyat etiketi sunan Zero FXS gibi bisikletlerle rekabete sokar.

Hatta Dennis doğrudan Sıfır’ı bile çağırıyor:​

Prototip, motorda 60 kW ve 190 Nm torka sahip olacak. Bunların tümü arka tekerleğe doğrudan tahriktir. Kasnakları kendimiz tasarladık ve bence EV pazarındaki en geniş kayış olan 36 mm’lik bir kayış çalıştırıyoruz. Zero’nun 21 mm kayışları çalıştırdığına inanıyorum ve bunların takılma sorunları yaşanıyor, bu yüzden yukarı çıkmaya karar verdik. Sadece kayalardan korumak için üretim için daha düşük bir kayış koruması da ekleyeceğiz. Kasnak kendi tasarımımızdır ve üzerindeki parmaklıklar, bizim de olan tekerleğin üzerindeki parmaklıklar ile aynı hizaya gelecektir. Bu tür özellikleri gerçekten seviyorum. Kütük işlenmiş alüminyum, anodize siyahtır. Ve kırmızı kuşak rengini seviyoruz, harika görünüyor. Ve % 100 daha hızlı. Kırmızı ise daha fazla tork!
 

Katılım kolay ve ücretsizdir, sende bize katılmak ister misin?

Foruma üye olarak araç ve otomobil hakkında merak ettiğin ne varsa sorabilirsin.

Üye ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Üye ol
Login

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Login

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

  Benzer konular Forum Tarih
Motosikletler 0 59
Motosikletler 0 49

Benzer konular

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar